Zapraszamy na zajęcia organizowane przez nas w roku szkolnym 2018/2019::koło bibułkarskie * koło haftu krzyżykowego * koło koronczarskie * koło malarskie * koło zręcznych rąk I* koło zręcznych rąk II*::koło gry na instrumentach klawiszowych * zespół śpiewaczy * koło gry na instrumentach smyczkowych::zespół regionalny "Mała Istebna" * zespół regionalny "Mały Koniaków" * zespół taneczno-instrumentalny *

Aktualności

06 marca 2019 10:26 | Aktualności

Ogniskowe Kolędowanie

Dzięki uprzejmości ks. proboszcza z parafii pod wezwaniem Św. Bartłomieja w Koniakowie w dniu 3 stycznia 2019 r. po raz pierwszy odbyło się Ogniskowe Kolędowanie.

Wychowankowie z różnych kół zainteresowań działających w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością. Aura nie sprzyjała ale czas kolędowania i świętowania jak najbardziej.

W niezwykłej atmosferze zabrzmiały kolędy i pastorałki w wykonaniu:

Koła gry na instrumentach smyczkowych - pod kierunkiem Aleksandry Lipowskiej

Koła gry na instrumentach klawiszowych - pod kierunkiem Błażeja Knopka

Zespołu regionalnego "Mały Koniaków" - grupy z Niepublicznego przedszkola "Miglanc", SP nr 1 w Koniakowie, SP nr 2 w Koniakowie Rastoce - pod kierunkiem Bartłomieja Rybki

Zespołu taneczno-instrumentalnego - grupa z SP nr 1 w Jaworzyce, SP nr 2w Istebnej-Zaolziu - podkierunkiem Bartłomieja Rybki

Zespołu śpiewaczego - grupa przedszkolna z ZSP z Istebnej, SP nr 1 w Jaworzynce -pod kierunkiem Bartłomieja Rybki


W trakcie tego koncertu mogliśmy usłyszeć różne instrumenty. Instrumenty klawiszowe, skrzypce, heligonki a także występy śpiewacze - solo, co dla dzieci było nielada wyzwaniem.

Publiczność, która zgromadziła się w kościele przyjęła młodych artystów z etuzjazmem. Wielu z nich to na codzień koleżanki i koledzy ze szkolnych ławek, którzy poprzez uczęszczanie na zajęcia prowadzone przez Ognisko Pracy Pzaszkolnej w Koniakowie mają możliwość rozwijania swoich pasji, zainteresowań, taletów.

Z wielką przyjemnością serdecznie gratulujemy tak udanego koncertu, podczas którego była rodzinna, ciepła, świąteczna atmosfera.

Również serdecznie dziękujemy ks. proboszczowi za możliwość organizacji, ks.wikaremu za serdeczne przyjęcie, wszystkim przybyłym gościom, przedstawicielom Gminy Istebna i sympatykom Ogniska a w szczególności rodzicom i dzieciom. 

Żywimy nadzieję na Ogniskowe Kolędowanie w następnych latach.

Zapraszamy do fotorelacji.

Przeczytano: 108 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: