Zapraszamy na zajęcia organizowane przez nas w roku szkolnym 2019/2020::* koło turystyczne * gry na instrumentach klawiszowych * zespół wokalno-taneczny ::zespół regionalny "Mała Istebna" * zespół regionalny "Mały Koniaków" * zespół taneczno-instrumentalny * ::koło bibułkarskie * koło haftu krzyżykowego * koło koronczarskie * koło malarskie * koło zręcznych rąk I* koło zręcznych rąk II*

Aktualności

22 października 2013 13:29 | Aktualności

Spotkanie z muzykiem Zbigniewem Wałachem

W ramach zajęć Koła gry na instrumentach smyczkowych w dniu 14 października 2013 r. całą grupą wychowanków z Istebnej-Zaolzia, pod czujnym okiem pani Oli Lipowskiej wyruszyliśmy na pieszą wycieczkę do domu znakomitego pedagoga i muzyka Zbigniewa Wałacha. Na miejscu pan Zbyszek zaprezentował nam instrumenty pasterskie występujące na naszym terenie. Mogliśmy zobaczyć, posłuchać i spróbować zagrać na fujarkach, okarynie, piszczałce z kości. Dowiedzieliśmy się także jak zbudowane są gajdy oraz jak z nich wydobyć dźwięk – jest pan Zbyszek Wałach nielicznym twórca zajmującym się budową tego instrumentu. Naszą uwagę przykuły gęśle  -  instrument smyczkowy, zbliżony do skrzypiec lecz o charakterystycznym dźwięku. Na koniec pan Zbyszek podzielił się z nami wiedzą na temat budowy skrzypiec, sposobu ich wykonania, gdyż sam z zamiłowania zajmuje się amatorsko budowaniem tego instrumentu.

Spotkanie było dla nas dużym przeżyciem bo dla wielu z nas było to pierwsze tak bliskie spotkanie z osobą pana Zbigniewa Wałacha, który zechciał podzielić się z nami swoją wiedza a także zarazić pasją do kultury naszych przodków. Bardzo Dziękujemy!!!!

A oto fotorelacja z naszego spotkania:

Przeczytano: 914 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: